مجموعه ما شما را به خرید بهترین تابلوفرش ماشینی، موکت، تایلهای اداری و تشریفات تالار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

نرخ خرید موکت طرح سنگریزه

موکت طرح سنگریزه از نوآوری های جدید در طراحی موکت می باشد. به طور کلی استفاده از موکت به عنوان کفپوش مقبولیت خاصی در بین طراحان داخلی دارد. در این مقاله به بررسی این نوع موکت و مزایای آن می پردازیم و انواع آن را مورد نقد و بررسی قرار خواهیم داد.

نرخ خرید موکت طرح سنگریزه

دانستنی هایی درباره موکت طرح سنگریزه

دانستنی هایی درباره موکت طرح سنگریزه امروزه مقوله دکوراسیون داخلی یکی از مباحثی ست که همه افراد حساسیت ویژه ای نسبت به آن نشان می دهد. این مقوله شامل بخش های مختلفی از قبیل مدل و رنگ و هماهنگی اثاثیه خانه، چیدمان اثاثیه، طرح و رنگ دیوارها (که شامل رنگ و کاغذدیواری و … می شود) و کف پوش می باشد.

طراحی و انتخاب نوع کف آپارتمان و ساختمانهای ویلایی یکی از دغدغه های اغلب افراد می باشد. البته این مسئله محدود به ساختمانهای مسکونی نبوده و در محیط های اداری نیز توجه خاص خود را می طلبد. امروزها انواع مختلفی از کف پوشها وجود دارند و انتخاب کف پوش جهت نصب از میان این انواع فراوان صورت می پذیرد. از این میان می توان به پارکت، انواع موزائیک ها، سرامیک و مهمتر از همه موکت اشاره کرد. اگر انتخاب شما استفاده از موکت به منظور کف پوش باشد باید بدانید که هنوز دنیای وسیعی از انتخابها در مقابل روی شماست.

موکتها طرح های متنوعی دارند که در بخش های بعد به اختصار به آنها خواهیم پرداخت. اما پیش از هر چیز بیایید به یکی از انواع محبوب این محصول بپردازیم. این طرح از موکت در اخیراً توجه بسیاری را به خود جلب کرده طرح سنگریزه می باشد. نام این طرح پیش از هر چیز فضایی طبیعی را تداعی می کند و تصور سنگریزه های کوچک و بزرگ در محیط خانه زیر پایتان حس خوبی را با خود به همراه دارد.

این نوع موکت نیز همچون انواع دیگر موکت در بازار عرضه می شود. یعنی شما می توانید متراژ خاص و مد نظر خود را خریداری نموده و در محل مورد نظرتان به کار ببندید.

مراحل تولید موکت طرح سنگریزه

شاید دانستن این نکته برایتان جالب باشد که موکت کلمه ای فرانسوی می باشد. البته در زبان فرانسوی این نام تقریباً در معنای فرش به کار برده می شود. اما ما در زبان فارسی نوع خاصی از کفپوشها را تحت عنوان موکت می شناسیم که با دیگر انواع آن تفاوت دارد.

موکتها کاربردهای گوناگونی داشته و همچنین روش تولید انواع آن با یکدیگر متفاوت می باشد. می توان انواع موکتها را به اساس پارامترهای مختلفی دسته بندی نمود. این پارامترها شامل روش بافته شدن آنها،نوع الیاف به کار رفته در موکت مورد نظر، فرایند رنگ رزی و روشی که در بافت آنها به کار رفته است تقسیم بندی نمود. البته اینها بخشی از راه های دسته بندی موکتها می باشند.

موکت سنگریزه نیز همچون دیگر انواع موکت در همین دسته ها و انواع قابل تقسیم بندی می باشد. به این ترتیب که می توان در هر کدام از این روشها و در فرایند تولید موکت طرح سنگریزه را پیاده نمود.

روشهای مختلفی در تولید موکت مورد استفاده قرار می گیرند و طبعاً در هر کدام از این روشها مراحل خاصی وجود دارند. برای مثال به بخشی از این مراحل اشاره می شود که در عموم روشها تقریباً یکسانند.

پیش از هر چیز نیاز است که جهت تولید موکت مورد نظر الیاف مورد نیاز تولید شود. این الیاف در انواع موکتهای موجود در بازار متفاوت است که در بخش بعد به آنها اشاره می کنیم. پس از فراهم آوردن الیاف، این مواد اولیه عدل بندی می شوند. مرحله بعد مرحله ایست که طی آن الیاف عدل بندی شده باز شده و تشکیل لایه ای را جهت آمادگی برای مراحل بعدی می دهند. مراحل بعدی شامل مراحل سوزن زنی می باشد که در دو مرحله اولیه و تکمیلی پیاده می شود.

این تنها بخشی از مراحل تولید یک موکت است و در مراحل بعدی که در انواع موکتها با یکدیگر تفاوت دارند نقشهای گوناگونی بر روی موکت چاپ شده که طرح سنگریزه یکی از این طرحها می باشد.

بررسی انواع موکت طرح سنگریزه

بررسی انواع موکت طرح سنگریزه همان طور که در بخش قبل اشاره کردیم مواد اولیه متعددی در تولید موکت مورد استفاده قرار می گیرند. از این میان می توان به پشم، نایلون، اولفین، پلی استر، تریسکتا و … اشاره کرد. ویژگی موکت با توجه به اینکه کدام یک از این مواد در تولید آن به کار می روند متغیر بوده و در واقع علاوه بر سلیقه، مورد استفاده و اصول فنی نیز در انتخاب هر کدام برای هر محلی تاثیر می گذارند. در این مقاله قصد بررسی انواع الیاف را نداریم. لذا به سراغ دیگر زمینه هایی می رویم که می توان موکتها بر اساس آنها تقسیم نمود. یکی دیگر از این موارد روش تولید است.

بله، روش تولید انواع مختلف موکت طرح سنگریزه با یکدیگر متفاوت می باشد. برخی از این موکتها بافته شده می باشند. این روش را معمولاً در ساخت موکتهایی با الیاف پشم مورد استفاده قرار می دهند. روش بعدی تولید موکت تافتد می باشد. روش tufted درصد بالایی از موکتهای موجود در بازار و موکت های مورد استفاده را پوشش می دهد و در واقع اصلی ترین روش تولید موکت می باشد.

روش دیگری نیز در تولید موکت طرح سنگ ریزه وجود دارد که از روش تولید موکتهای بافته نشده تبعیت می کند. در این روش الیاف به کار رفته توسط چسب و همچنین فشار غلتک در هم می پیچند و سبب تولید موکت می شوند.

همچنین گفتیم که مرحله رنگرزی نیز در انواع موکتها متفاوت است. یکی از روشهای رنگرزی روش چاپ رنگ بر روی موکت می باشد. در این روش می توان طیف گسترده ای از رنگها را در طراحی الگوها و نقشهای مختلف پیاده سازی نمود.

راهنمای انتخاب بهترین موکت طرح سنگریزه

همواره در خرید هر محصولی نیاز است که خریدار به موارد مختلفی توجه داشته باشد. مواردی که در ادامه به آنها اشاره می کنیم همگی از دغدغه مشتریان می باشند، اما ممکن است که اولویت بندی هر مشتری در هنگام خرید نسبت به دیگران متفاوت باشد.

پیش از هر چیز یادتان باشد که هر محصولی با هر کیفیتی که می خرید، باید در حفظ و نگهداری آن کوشا باشید. عدم توجه و دقت در نگهداری یک محصول، از موکت گرفته تا دیگر محصولات مورد استفاده در خانه و محل کار، می تواند سبب کاهش طول عمر آنها شود. لذا در هنگام خرید موکت طرح سنگریزه یادتان باشد که موارد مورد نیازی که در حفظ و نگهداری از این محصول باید بدانید را از فروشنده و کارشناس امر بپرسید.

دوام موکت یکی از فاکتورهایی می باشد که می بایست در هنگام خرید موکت مورد توجه قرار دهید. این مسئله را می توانید با بررسی چند نکته تشخیص دهید. این نکات را می توان ضخامت موکت و همچنین تراکم الیاف آن دانست. همچنین در شناسنامه محصول و یا در بین توضیحات فروشنده به دنبال روش ساخت و جنس الیاف آن باشید.

تراکم موکت در واقع همان زیاد بودن مقدار رشته های الیاف آن می باشد. زیاد و کم بودن این رشته ها در نرمی و زبری موکت تاثیر گذار می باشند. در هنگام خرید موکت طرح سنگریزه همچنین حواستان به بافت اصلی موکت نیز باشد. انواع این بافتها را در بخش قبل معرفی کردیم. گفتیم که هر کدام از این فیبرها (الیاف) نقاط ضعف و قوت خود را دارند و انتخاب آنها به شما برمی گردد.

در انتخاب موکت یکی از مقوله های مهم انتخاب طرح آن می باشد. جالب است که بدانید موکت طرح سنگریزه خود نقشهای متنوعی دارد که شما می توانید از بین آنها انتخاب خود را انجام دهید.

به عنوان آخرین مورد که می خواهیم به عنوان موضوعی که باید در هنگام خرید موکت مورد توجه قرار دهید، به هارمونی طرح و رنگ موکت به فضای مورد نظر اشاره می کنیم. بهتر است یادتان باشد که طرح و رنگ موکت باید دارای هماهنگی با چیدمان فضا و رنگ دیوارها و سقف باشد.

هر آنچه در مورد فروش موکت طرح سنگریزه باید بدانید

هر آنچه در مورد فروش موکت طرح سنگریزه باید بدانید استفاده از موکت به منظور کفپوش مزایای بسیاری دارد. موکتها در حقیقت به گونه ای عایق صوت و همچنین حرارت به حساب می آیند. یعنی شما می توانید با استفاده از این کفپوشها از خروج هوای گرم خانه و ورود هوای سرد پیشگیری کنید. استفاده از موکت سبب می شود که کف خانه شما لطیف و راه رفتن و نشستن بر آن راحت تر شود. همچنین عایق صدا بودن این محصول سبب می شود که در این هیاهوی زیاد شهر آرامش بیشتری را در روح و روان خود داشته و از زمان استراحت خود بیشترین بهره را ببرید.

از مزایای بی نظیر موکت که تلویحاً در بخشهای پیشین به آن اشاره شد دارا بودن طرحهای مختلف و زیبا می باشد. این کفپوش بسیار با دوام بوده و در عین حال شما می توانید آنها را قیمت پایینتری نسبت به دیگر انواع کفپوشها تهیه کنید. از موکت های طرح سنگریزه برای کف اتاقهای پذیرایی، نشیمن و اتاق خواب استفاده می شود. این نوع کفپوش فضایی گرم و صمیمی را در محیط خانه ایجاد می کنند.

استفاده از موکت سبب می شود سر و صدای تولید شده در هنگام راه رفتن تا حد بسیار بالایی کاهش یابد. همچنین بر اساس تحقیقات و آزمایشات متعدد ثابت شده است که استفاده از موکت سهم مهمی در کاهش آلرژی ایفا می کند. کفپوشهایی نظیر پارکت و سرامیک و دیگر انواع کفپوش سخت گرد و غبار را بر روی خود نگه نمی دارند. اما موکت با جلوگیری از معلق بودن گرد و غبار در فضا از آلودگیهایی که سبب آلرژی می شوند جلو گیری کند.

استفاده از موکت سنگریزه با کیفیت، سبب ایجاد فضایی امن برای خانه هایی می شود که کودکان خردسال یا افرادی که نوزاد دارند در آنها زندگی می کنند. بازی کودکان و رفت و آمد خردسالان همواره یکی از دغدغه های والدین است. پوشیده بودن کف خانه از موکت باعث می شود این استرس مقداری کم شود.

موضوعات فراوان دیگری هستند که در مورد موکت طرح سنگریزه نیاز است که بدانید. برای دانستن این موارد و همچنین پرسیدن سوالاتتان پیرامون این موضوع می توانید با ما تماس بگیرید و از دانش کارشناسان ما در این زمینه بهره مند شوید.

سوالات متداول در مورد موکت طرح سنگریزه

در شناخت و خرید هر محصولی سوالات فراوانی ذهن خریداران را به خود مشغول می کند. در این میان فروشندگان و کارشناسان امر باید پاسخگوی سوالات مصرف کنندگان و مشتریان باشند. این سوالها معمولاً از فروشندگان، نمایندگیهای معتبر و مجاز و یا با تماس مستقیم با روابط عمومی واحد تولید کننده پرسیده شده و به آنها پاسخ داده می شود.

برای مثال هر مشتری در هنگام خرید موکت ممکن است به جنبه های مختلف این محصولات توجه کند. به بخش اعظمی از این موارد در بخشهای پیشین اشاره کردیم. این موارد شامل جنس فیبر موکت، تراکم آن، دوام و … بود. برای مثال از سوالات متداول یک مشتری پیرامون موکت می تواند این باشد که: «جنس فیبر موکت مورد نظر چیست؟» یا ممکن است بپرسد «آیا این سطح تراکم برای اتاق پذیرایی استفاده مناسب است؟» و …

دیگر سوالهای مهم که فروشندگان در هنگام فروش موکت با آن مواجه می شوند نحوه نگهداری و مراقبت از محصول می باشد. مشتریان دوست دارند بدانند که اگر اجسام سنگین بر روی موکت قرار بگیرد آیا باعث خرابی آن نخواهد شد؟ برای مثال قرار گرفتن پایه میز و یا تخت خواب بر روی موکت سبب خرابی آن نمی شود؟ اگر این طور است برای جلوگیری از این مسئله چه باید کرد؟

مثال دیگری که می توان درباره سوالهای متداول در مورد انواع موکتها از جمله موکت طرح سنگریزه بیان کرد باز به مقوله نگهداری آن مربوط می شود. مشتریان دوست دارند اطلاع دقیقی از نحوه شست و شوی موکت داشته باشند. آنها می پرسند هر چند وقت یک بار باید موکت را بشوریم؟ آیا اگر از فلان شوینده خاص در این کار استفاده کنیم به طرح موکت آسیب نخواهد زد؟

قیمت خرید موکت طرح سنگریزه در بازار

قیمت خرید موکت طرح سنگریزه در بازار قیمت خرید موکت با توجه به انواع مختلف آن بستگی دارد. در این مقاله ما موارد بیشماری را در زمینه عوامل موثر در تنوع موکتها برشمردیم. جالب است که بدانید تک تک این عوامل بر قیمت موکت تاثیر می گذارند.

برای مثال اگر فیبر مورد استفاده در موکت از جنس پشم باشد قیمت موکت بالا تر بوده و استفاده از الیاف مصنوعی قیمت پایینتری را برای موکت به ارمغان می آورد.

همچنین روش تولید موکت نیز بر قیمت موکت موثر می باشد. گرانترین نوع روش تولید موکت نیز مختص موکتهای بافته شده می شود. البته روشهای خاص دیگری نیز وجود دارند که توسط آنها تولیدکنندگان با سرعت بیشتر و صرف هزینه کمتر می توانند اقدام به تولید موکت کنند و به همین نسبت موکتهای تولید شده با این روش قیمت پایینتری دارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون موکت طرح سنگریزه و دریافت اطلاعات در زمینه موکت ارزان در بازار با ما تماس بگیرید.

مجموعه ما شما را به خرید بهترین تابلوفرش ماشینی، موکت، تایلهای اداری و تشریفات تالار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0
Call Now Buttonتماس بگیرید