مجموعه ما شما را به خرید بهترین تابلوفرش ماشینی، موکت، تایلهای اداری و تشریفات تالار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

فروش عمده تابلو فرش دستباف با قیمت مناسب

تابلو فرش یکی از هنرهای منحصر به فرد ایرانیان است، که جایگاه خاصی در فرهنگ و هنر ما ایرانیان دارد. تابلو فرش از فرش کوچک تر و در یک قاب جای گرفته است. معمولا روی تابلو فرش ها نقش هایی از مناظر، حیوانات، چهره و غیره را بافت می کنند. امروزه تابلو فرش ها در بازار های داخلی و خارجی، دارای جایگاهی ویژه هستند. تابلو فرش ها همانند فرش ها دارای انواع ماشینی و دست باف هستند. تابلو فرش دستباف بسیار نفیس و ارزش مند است، و از قیمت بالاتری نسبت به تابلو فرش های ماشینی برخوردارند. تابلو فرش دست باف با توجه به الیاف به کار رفته و ابعاد آن، از کیفیت های متفاوتی بهره می برد. فروش آن بر اساس کیفیت و نفیس بودن آن صورت می گیرد. 

فروش عمده تابلو فرش دستباف با قیمت مناسب

تاریخچه تابلو فرش دستباف در ایران

تاریخچه تابلو فرش دستباف در ایراندر گذشته تابلو فرش های ایرانی به دلیل نبود تکنولوژی و دانش فنی، به صورت دست باف و در طرح های مختلف تولید می شدند. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ماشین آلات، روند تولید تابلو فرش ها سرعت بیشتری پیدا کرده است. تاریخچه تابلو فرش دستباف در ایران به شهر تبریز برمی گردد، که اولین تابلو فرش های دست باف در آن جا بافته و مورد استفاده قرار گرفتند. این محصول ها جنبه تزئینی دارند، و در زیبایی و طراحی دکوراسیون داخلی خانه تاثیر بسزایی دارند.

سابقا برای بافت تابلو فرش ها از نقشه های کاغذی استفاده می کردند، و بعد از انتخاب تصویر و نقش مورد نظر، آن تصویر توسط دستگاه های چاپ به روی کاغذ به چاپ می رسید. اما امروزه با توسعه و رشد فناوری و پدید آمدن دستگاه های پیشرفته، طرح ها توسط نرم افزارهای مخصوص کامپیوتری با روش های ویژه و منحصر به فردی تهیه می شوند. این نقشه ها و تصاویر در بافت تابلو فرش ها به کار می رود، و تصاویر زیبا و چشم نوازی را پدید می آورند. 

در انتخاب تابلو فرش ها به خصوص نوع دستباف باید دقت های لازم را به عمل آوریم. زیرا بافنده فرش برای بافت این تابلو فرش ها باید از دقت و مهارت خاصی برخوردار باشد، تا فرش دچار کجی نشود و به سبب ایراد های ایجاد شده در فرآیند بافت از زیبایی آن کاسته نشود. عواملی که در انتخاب مهم می باشد عبارت اند از : اصیل بودن طرح و تصویر، نخ استفاده شده از کیفیت بالایی برخوردار باشد، اندازه و ابعاد تابلو فرش یکنواخت و منظم باشد، و مهم تر از همه کجی در بافت آن مشاهده نشود. استفاده از کسانی که اطلاعت دقیقی در مورد تابلو فرش ها دارند کمک شایانی خواهد کرد. 

طرح های پرطرفدار تابلو فرش دستباف ایرانی بازار

طرح های پرطرفدار تابلو فرش دستباف ایرانی بازارامروزه در تولید تابلو فرش ها از طرح های مختلف و طبق  سلیقه های متفاوت استفاده می شود. این طرح ها در تابلو فرش های ماشینی و دستباف به کار برده می شوند. تابلو فرش ایرانی دارای ابعاد متنوعی می باشد. اندازه در قیمت تابلو فرش تاثیر گذار است، و هر چه بزرگ تر باشد، قیمت آن به مراتب بالاتر خواهد بود.

از طرح ها و تصاویری که در تابلو فرش ها کاربرد دارد، می توان به مناظر طبیعی مثل جنگل، رودخانه، کوه و دریا، دسته ها و سبد های گل، انواع حیوانات مختلف، چهره های مشهور ایران و جهان، آیات قرآنی و احادیث و یا به صورت ترکیبی از چند تصویر مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. 

محبوبیت تابلو فرش ایرانی در بازارهای جهانی

محبوبیت تابلو فرش ایرانی در بازارهای جهانیبا گسترش تابلو فرش های ماشینی ایرانی و با توجه به قیمت مناسب آن، بازار تابلو فرش دستباف افت کرده است. اما همچنان طرفداران مخصوص به خود را همچنان حفظ کرده است. تابلو فرش های ایرانی در کشورهایی چون استرالیا، آمریکا و چین از محبوبیت زیادی برخوردار است. صادرات تابلو فرش های آن با توجه به نفیس بودن آن مزایای زیادی دارد. این محصول علاوه بر ارز آوری، زمینه اشتغال افراد زیادی را مهیا نموده است. 

مجموعه ما شما را به خرید بهترین تابلوفرش ماشینی، موکت، تایلهای اداری و تشریفات تالار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0
Call Now Buttonتماس بگیرید