مجموعه ما شما را به خرید بهترین تابلوفرش ماشینی، موکت، تایلهای اداری و تشریفات تالار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

فروشندگان تابلو فرش چهره ابریشمی در تبریز

تابلو فرش چهره ابریشمی همانطور که از نام آن پیداست از تصویر نیمرخ یا تمام رخ چهره بافته می شود. در بافت آن از الیاف ابریشمی که یا از پیله کرم ابریشم یا بصورت مصنوعی تولید می شود استفاده می گردد. بافت فرش با الیاف ابریشمی به دلیل دقت و پر زحمت بودن گرانبهاتر از انواع دیگر می باشد.

فروشندگان تابلو فرش چهره ابریشمی در تبریز

ویژگی تابلو فرش چهره ابریشمی

ویژگی تابلو فرش چهره ابریشمی انواع طرح های تابلو فرش موجود در بازار عبارتند از: مناظر طبیعی مثل جنگل ، دریا … ، انواع گل ها مثل سبدهای گل و دسته های گل ، حیوانات مختلف ، پرتره و چهره اشخاص مشهور ، آیات قرآن و احادیث ، ترکیبی از تاریخ و حیوانات و مناظر.

تابلو فرش از رنگ ها و نقش های متنوع و متفاوتی برخوردار است که همین امر موجب شده هر قشر با هر سلیقه خواهان آن باشند.

تابلو فرش به انواع مختلف نخ ابریشم مصنوعی یا طبیعی، نخ کرک، نخ پشمی، نخ پنبه، نخ اکریلیک و نخ های ترکیبی تقسیم می شود.

تاریخچه ی تابلو فرش به سده پنجم قبل از میلاد بر می گردد. در دوره ساسانی از رونق فراوانی برخوردار بود.

از انواع تابلو فرش که امروزه طرفداران زیادی دارد تابلو فرش چهره می باشد. تابلو فرش چهره همانطور که گفته شد از چهره یا همان پرتره افراد بافته می شود اما گاهی قسمتی از بدن یا کل بدن را هم شامل می شود. تابلو فرش چهره به دو نوع تابلو فرش شخصی و تابلو فرش اشخاص مشهور تقسیم می شود. تابلو فرش شخصی بصورت سفارشی بافته می شود.

تابلو فرش چهره به چهار دسته دستباف، ماشینی، کلاریس و سابریمیشن تقسیم می شود که هر کدام ویژگی هایی دارند.

_ تابلو فرش دستباف که امروزه با وجود ماشین های بافندگی جدید و قیمت بسیار بالای آن از رونق افتاده است.

در این روش باید عکس برای کشیدن نقشه به نقشه کش داده شده و پس از طراحی برای بافت به بافنده داده می شود که این فرآیند مدت زمان زیادی تا آماده شدن و تحویل به مشتری نیاز خواهد داشت.

_ در تابلو فرش ماشینی طراحی و نقشه کشی توسط کامپیوتر انجام شده نقشه ها به دستگاه داده می شود تا روی فرش اجرا شود.

_ در تابلو فرش کلاریس طرح به وسیله دستگاه روی فرش خام و سفید منتقل می شود. از ویژگی های آن کیفیت رنگ بالاتر آن نسبت به نو سابریمیشن است.

_ تابلو فرش سابریمیشن که از ویژگی بارز آن چاپ دو رو می باشد یعنی طرح یکبار از روی فرش و یکبار از زیر فرش زده می شود.

در انتخاب تابلو فرش بویژه نوع دستباف آن باید دقت فراوان کرد زیرا ممکن است به علت بی توجهی در بافت آن ایرادهایی وجود داشته باشد که از جمله این ایرادها می توان به عدم اصالت طرح یا نقش ، کجی بافت آن ، عدم کیفیت نخ مورد استفاده در بافت ، یکنواخت نبودن و نامنظم بودن اندازه های گره ها اشاره کرد.

تابلو فرش چهره ابریشمی در ابعاد مختلف

تابلو فرش چهره ابریشمی در ابعاد مختلف تابلو فرش نوعی فرش در ابعاد کوچک است که بیشتر جنبه تزیینی داشته، قاب گرفته می شود و به دیوار آویخته می شود ، به خانه ها اصالت و زیبایی خاصی را هدیه می کند.

تابلو فرش در دو نوع ماشینی و دستباف موجود می باشد و طرفداران زیادی دارد.

 ابعاد تابلو فرش موجود در بازار گوناگون است که عمومی ترین این ابعاد سایزهای 25×50 ،50×70 ، 80×120 ، 100×150 ،200×300 می باشند.

کشور های مقصد برای صادرات انواع تابلو فرش ابریشمی

کشور های مقصد برای صادرات انواع تابلو فرش ابریشمی ایران یکی از تولیدکنندگان عمده تابلو فرش در جهان می باشد. خاستگاه تابلو فرش در ایران استان آذربایجان و شهر سردرود که به خاطر تولید بالای تابلو فرش به قطب تابلو فرش معروف شده است.

از خصوصیات بارز تابلو فرش های سردرود که به محبوبیت آن در جهان منجر شده می توان به وفور رنگ و ظرافت بافت آن اشاره کرد. تابلو فرش های سردرود میزان قابل توجهی از صادرات این محصول را به خود اختصاص داده است .

از جمله کشورهای متقاضی تابلو فرش های ایرانی آمریکا، استرالیا ، چی ، کشورهای حاشیه خلیج فارس و جنوب آسیای شرقی را می توان نام برد.

بیشترین صادرات تابلو فرش ابریشمی با طرح کتیبه های قرآنی و مذهبی به کشورهای مالزی و حوزه خلیج فارس اختصاص دارد.

مجموعه ما شما را به خرید بهترین تابلوفرش ماشینی، موکت، تایلهای اداری و تشریفات تالار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0
Call Now Buttonتماس بگیرید