مجموعه ما شما را به خرید بهترین تابلوفرش ماشینی، موکت، تایلهای اداری و تشریفات تالار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خرید تابلو فرش ایرانی با کیفیت استثنایی

انواع فرش و تابلو فرش ایرانی از گذشته تاکنون در فرهنگ و هنر ما ایرانیان مورد توجه فراوانی بوده است. تابلو فرش ها حاوی تکه هایی از فرش هستند که در یک قاب جایگذاری شده اند و از نظر ابعادی به مراتب کوچک تر از فرش می باشند. در گذشته تابلو فرش ها به صورت دست بافت تولید می شدند اما در حال حاضر با رشد و توسعه تکنولوژی و ماشین آلات، انواع تابلو فرش های ایرانی، توسط دستگاه های پیشرفته تولید می شوند. البته قیمت تابلو فرش دست بافت به مراتب بالاتر از نوع ماشینی آن است. زیرا از مواد اولیه به کار رفته با کیفیت در آن به کار رفته است. تابلو فرش با توجه به نوع الیاف استفاده شده در آن و طرح های مختلف از قیمت های متفاوتی برخوردار است و هنگام خرید باید فاکتورهای اصلی را درنظر گرفت. 

خرید تابلو فرش ایرانی با کیفیت استثنایی

ویژگی های بارز تابلو فرش های ایرانی

ویژگی های بارز تابلو فرش های ایرانیتابلو فرش ها در دکوراسیون داخلی خانه جنبه تزیینی دارند و به خانه زیبایی، اصالت و جلوه ای چشم نواز می بخشد، به خصوص  استفاده از تابلو فرش های کلاسیک چشم اندازی زیبا و منحصر بفرد به فضای داخلی اعطا می کند. این نوع تابلو بیانگر هنر و فرهنگ فاخر ایرانیان است. 

تابلو فرش ها به دو صورت ماشینی و دست باف تولید می شوند. نمونه دست باف آن بسیار گران تر از نوع ماشینی آن است، به دلیل اینکه وقت بسیار زیادی برای آن گذاشته شده است و از طرفی از الیاف طبیعی در بافت آن استفاده شده است. نکته ای که حائز اهمیت است به کار بردن نخ ابریشم در تابلو فرش است، زیرا نخ ابریشم به تابلو فرش لطافت و ظرافت خاصی می بخشد و البته قیمت آن هم بیش تر می شود. 

از آنجایی که تابلو فرش ماشینی به وسیله دستگاه تولید می شود، بافت آن به صورت منظم و طبق الگوی خاصی انجام می شود. هر چه تراکم الیاف بیشتر باشد، تابلوفرش ظرافت بالاتری دارد. در صورتی که برای بافتن یک فرش دست باف، اجرای آن باید با دقت و مهارت خاصی انجام شود تا تولید نهایی کج نشود. بنابراین باید از افراد متبحر و کسانی که سابقه فعالیت زیادی در زمینه بافت فرش دارند، استفاده گردد. 

انواع تکنیک های بافت تابلو فرش در ایران

انواع تکنیک های بافت تابلو فرش در ایرانبرای بافتن یک تابلو فرش با کیفیت، باید یک سری از نکات و ویژگی ها را مورد توجه قرار داد. تابلو فرش با نوعی گره که به گره متقارن یا گره ترکی معروف است، بافته می شود. این نوع گره بسیار محکم تر از گره های دیگر است و با نوعی قلاب مخصوص بافته می شود. 

 در وهله اول برای تولید و بافت یک تابلو فرش به نخ و نقشه نیاز است. نوع نخ استفاده شده در بافت تابلو فرش و همچنین نقشه با جزییات و طرح های بیشتر بر قیمت نهایی تاثیر گذار خواهد بود. تابلو فرش هایی که به صورت دستی بافته می شوند، به یک دار قالی سالم نیاز هست. نخ هایی که در بافت تابلو فرش ها کاربرد دارند، شامل نخ های پشمی، نخ ابریشم، نخ پنبه و نخ اکریلیک هستند. نخ های پشمی در تابلو فرش های نفیس و دارای ارزش زیاد استفاده می شوند. نخ ابریشم که از الیاف ابریشم و به شکل مصنوعی تولید می شود. به کار بردن این نوع نخ، زیبایی و ظرافت بی وصفی به تابلو فرش می بخشد. نخ اکریلیک نوعی نخ مصنوعی است که قابلیت شست وشو دارد و ضد حساسیت است. به مراتب از قیمت مناسب تری بهره می برد. 

خریداران تابلو فرش ایرانی در بازار های بین المللی

خریداران تابلو فرش ایرانی در بازار های بین المللیفرش ها و تابلو فرش های نفیس ایرانی جایگاه ویژه ای در دنیا به خصوص کشورهای آسیایی دارند. تابلو فرش های ایرانی در ابعاد مختلفی با رعایت استاندارد های بین المللی و کیفی تولید می شوند. خریداران تابلو فرش های ایرانی با توجه به سلیقه ای که دارند، بهترین تابلو فرش را از نظر کیفیت و نوع مواد اولیه به کار رفته در آن انتخاب می کنند. 

مجموعه ما شما را به خرید بهترین تابلوفرش ماشینی، موکت، تایلهای اداری و تشریفات تالار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0
Call Now Buttonتماس بگیرید