مجموعه ما شما را به خرید بهترین تابلوفرش ماشینی، موکت، تایلهای اداری و تشریفات تالار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

تولید کننده تابلو فرش ابریشم با کیفیت عالی

از تابلو فرش ها عموما برای تزئین در منازل استفاده می شود و دارای بافتی ریز هستند، معمولا نقش روی تابلو فرش ها حیوانات، گل و یا چهره است همانطور که از اسم تابلو فرش ابریشم معلوم است در هنگام بافتن آن از نخ ابریشم استفاده شده است.

تولید کننده تابلو فرش ابریشم با کیفیت عالی

انواع طرح های تابلو فرش ابریشم

 انواع طرح های تابلو فرش ابریشم

همانطور که در ابتدا گفته شد تابلو فرش ها به فرش هایی گفته می شود که تنها برای تزئین در خانه ها استفاده می شود، جنس نخ به کار رفته در تابلو فرش ها از جنس ابریشم است اما بعضی اوقات از پشم با کیفیت نیز در بافت آن می توان استفاده کرد، طرح های تابلو فرش با طرح فرش های دیگر کاملا متفاوت است و در ابعاد مختلفی به فروش می رسد.

خاستگاه اصلی تابلو فرش به شهر سردرود در استان آذربایجان شرقی مربوط می شود که مهد اصلی این هنر محسوب می شود.

تابلو فرش ها از نظر بافت به دو دسته تقسیم می شوند:

  • تابلو فرش دستباف: همانطور که از نامش مشخص است این نوع از تابلو فرش با دست توسط افراد ماهر بافته می شود که در مقایسه با تابلو فرش های ماشینی گرانتر هستند چرا که کار دست است و هنری که با دست بافته شود ارزش  بسیار بالایی دارد.
  • تابلو فرش ماشینی: اگر از جنس ابریشم باشد مطمئنا گران هستند و می توان گفت که در مقایسه با تابلو فرش های دستباف بیشتر مورد خرید و فروش قرار می گیرند.

راههای تشخیص تابلو فرش ابریشم اصل

راههای تشخیص تابلو فرش ابریشم اصل

در زمان خرید برای اینکه تشخیص دهید که تابلو فرش ابریشم اصل را خریداری کرده اید راه های مختلفی وجود دارد که در ادامه به این روش ها اشاره می کنیم این روش ها در واقع برای این هستند که شما تشخیص دهید فرشی با ابریشم اصل خریداری کرده اید یا ابریشم مصنوعی چرا که شما در هنگام خرید باید پول زیادی را پرداخت کنید پس شناخت این روش ها ضروری است.

  1. یکی از روش هایی که برای تشخیص ابریشم اصل وجود دارد سوزاندن فرش است که با استفاده از این روش می توان از اصل بودن آن اطمینان پیدا کنید، با اجازه فروشنده یکی از گره های تابلو فرش را در بیاورید و آن را بسوزانید اگر در زمان سوختن به شکل گلوله ای سیاه دربیاید و بویی شبیه به سوختن مو داشته باشد می توان گفت که ابریشم اصل است ولی اگر ابریشم مصنوعی باشد در زمان سوختن خاکستر نرم و سفیدی را خواهیم دید.
  2. یکی از روش های آسان لمس کردن تابلو فرش است که شما می توانید کف دست خود را روی تابلو فرش بکشید اگر در کف دست خود احساس گرما کردید بافت فرش ابریشم است ولی اگر کف دست شما احساس گرما نکرد می توان گفت که در بافت فرش از ابریشم مصنوعی استفاده شده است.
  3. حل کردن ابریشم فرش نیز یکی از روش ها است شما می توانید یکی از گره های تابلو فرش را درون محلولی که دارای 16 گرم سولفات مسی و 10 گرم گلیسیرین است را درون 150 میلی لیتر آب حل کنید و به آن آهسته سود سوز آور اضافه کنید حالا ابریشم فرش را درون محلول قرار دهید اگر حل شد ابریشم آن طبیعی است و در غیر این صورت ابریشم تابلو فرش مصنوعی است.

عوامل موثر بر گرانی تابلو فرش ابریشم

عوامل موثر بر گرانی تابلو فرش ابریشم

یکی از دلایل اصلی در گرانی تابلو فرش جنس نخ به کار رفته در آن است که اگر با ابریشم طبیعی بافته شده باشد طبیعتا گرانتر از ابریشم مصنوعی است 2- فرش ها در عرض و طول تعداد گره های مختلفی دارد و هر چقدر این گره ها بیشتر باشد بافت فرش ریز بافت می شود و باعث افزایش قیمت در آن می شود 3- ابعاد تابلو فرش است 4- شرکت تولید کننده آن است 5- رنگ زمینه در طرح های تابلو فرش 6- نوع دستگاهی است که بافت با آن انجام شده است.

مهدی نوری والا

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ما شما را به خرید بهترین تابلوفرش ماشینی، موکت، تایلهای اداری و تشریفات تالار دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0
Call Now Buttonتماس بگیرید