فروشگاه موکت
خانه / فرش ایرانا / بازار بهترین فرش های ماشینی ایران

بازار بهترین فرش های ماشینی ایران

فرش های ماشینی ایرانی با چه الیافی تولید می شوند؟ این فرش ها چه مشخصاتی دارند و بازار بهترین فرش های ماشینی ایرانی چگونه است؟
فرش ماشینی برای اولین بار در ایران بیش از ۴۰ سال پیش و در شهر کاشان بافته شد، آن شروع برای یک روند صعودی در صنعت فرش بود. امروزه و بعد از گذشت ۴۰ سال از آن شروع بیش از ۱۰۰۰ واحد صعنتی در این شهر در این زمینه فعالیت کرده و بیش از ۷۵ درصد فرش های تولیدی کشور در این منطقه بافته می شود. به لطف این پیشرفت ایران پنجمین کشور صادر کننده فرش ماشینی است و کارخانه های ایرانی بزرگترین کارخانه های منطقه می باشند.

مشخصات انواع فرش های ماشینی کاشان

فرش کاشان امروزه با طیف وسیعی از محصولات به بازار ارائه می شود، فرش های کاشان با طرح های متنوع، جنس الیاف مختلف، مشخصات گوناگون و… به بازار عرضه می شوند. سال ۱۳۹۲ اولین فرش های ماشینی ۱۰۰۰ شانه جهان در این شهر تولید و امروزه فرش های ۱۲۰۰ شانه از جمله تولیدات این شهر است. فرش های کاشان عمدتا با الیاف اکریلیک هیت ست شده و پلی استر بافته و به بازار عرضه می شوند.
به لطف این طیف وسیع محصولات امروزه بازار فرش های ماشینی کشور در ایران و خارج از کشور بسیار خوب بوده و مسیر رو پیشرفتی را این صنعت طی می کند.

مطلب پیشنهادی

بازار تولید فرش ماشینی بدون پرز

بهترین فرش های ماشینی بدون پرز بازار دارای چه مشخصاتی هستند؟ آیا از قیمت به …